Hlavní program SNOWfestu - Hlavní program - Dobrá zpráva pro všechny, kdo nemají vlastní lavinovou výbavu! - Novinky - Photos and videos - Scott Czech Ride - BigMountain competition in Lenzerheide

Hlavní program SNOWfestu

Hlavním pilířem SNOWfestu 2017 bude jako vždy sjíždění prašanových svahů, zejména v oblastech dostupných lyžařskými vleky. V případě zájmu je možné uspořádat i lyžařské túry či jiný program dle domluvy.

Jako tradičně plánujeme přivézt dostatek testovacích freeridových lyží.

FREERIDE COACHING S VŮDCEM UIAGM

Velmi populární program, který na SNOWfest láká pravidelně nejvíce lyžařů a snowboardistů. Lyžování ve volném terénu pod vedením předních českých horských vůdců UIAGM je jednou z cest, jak se dostat freeridu pod kůži, jezdit lépe a bezpečněji.

Program bude kombinován s lavinovým kempem, kde bude hlavním tématem lavinová prevence, nicméně aplikovaná v akci při freeridu a případně skialpinismu.

Karel Kříž

FREERIDE S PAVLEM BOŽÁKEM

Nový program, který cílí na nejambicióznější jezdce, kteří chtějí proniknout do nejhlubších vrstev freeridu:

-       všeobecné zlepšení lyžařských schopností ve freeridu s ohledem na techniku, rychlost a kontrolu

-       možnost rozumného posunutí vlastních hranic o kus dál

S Pavlem (možná nejlepším českým freeriderem alespoň podle závodních výsledků) se budou jezdit nejen dlouhé lajny, ale i skákat dropy. Počítá se s tím, že se začne postupně, tedy že se účastníci programu budou učit a zlepšovat.

Požadavky: dobrá kondice, lepší lyžařská zdatnost, základní znalost pohybu v terénu, umět používat lavinové vybavení, pozitivní zapálení pro každou špatnost:)

Tento program nebude doprovázen vůdcem UIAGM! Lyžuje se výhradně na vlastní odpovědnost!

Maximální počet klientů: 5.

Pavel Božák na Jasné

PAVEL BOŽÁK *1992

Třetím rokem studuje na Zemědělské fakultě na Jihočeské univerzitě

Freeridové lyžování dělal vždy pro radost, ale myšlenka zkusit si zazávodit ho nakonec svedla, takže za poslední tři roky absolvoval tři závody: 2012 Polish Freeride Open v rakouském Heiligenblutu, z toho bylo 2. místo. Rok na to Jasná Adrenalin, kde po kvalifikaci skončil pátý (finále se už kvůli počasí nejelo). Největší závodní zkušenost má z jara 2014 – na Jasná Adrenalin, která se jela jako součást FWQ***, skončil na 3. místě. „V závodění bych klidně pokračoval, ale jet na závody je pro mě dražší než jet si normálně zalyžovat – a to i když se člověk dostane na bednu… Holt v Čechách sehnat nějakého většího sponzora pro závody ve freeridu je obtížné…“

FREESKI TEST

Testování speciálních lyží pro freeride a blízké disciplíny. Předpokládáme, že se nám podaří zajistit testovací lyže pro všechny účastníky. Testování lyží je jedinečná možnost, jak pochopit rozdíly mezi jednotlivými modely a souvislosti mezi konstrukčními prvky lyží, jejich vlastnostmi a sněhovými podmínkami. A třeba si i vybrat ten z modelů, který člověku nejvíce padne.

-